www.uleona.pl to miejsce gdzie znajdziesz i zarezerwujesz noclegi w Zakopanem. U Leona to kameralna kwatera w Zakopanem.
Spędź u nas w Zakopanem urlop wakacyjny, ferie zimowe na stoku. Zapewniamy, ze wakacje w Zakopanem to gwarancja niezapomnianych wspomnień.

Dolina Strążyska… na weekend majowy i nie tylko

Dolina Strążyska - Tatry Zachodnie, nocleg w TatrachWitam serdecznie 🙂
Wiosna…  zbliża się weekend majowy. Za oknem śmiało poczyna sobie wiosna dzielnie zmagając się z pozostałościami po srogiej tegorocznej zimie. Seledynowa mgiełka powoli otula nagie gałęzie. Temperatura pnie się z wolna po słupkach termometrów budząc delikatnietęsknotę za słońcem. Romantyczne, jeszcze nieco przedwiośnie… Zapraszam na spacer…również z małymi dziećmi.

Dzięki urozmaiconemu krajobrazowi, bujnej szacie roślinnej jest jedną z najciekawszych dolinek w Tatrach – Dolina Strążyska – Nocleg w Tatrachpołożona w Tatrach Zachodnich pomiędzy Doliną ku Dziurze, a Doliną za Bramką. Jej wylot znajduje się przy Drodze pod Reglami, na przedłużeniu zakopiańskiej ul. Strążyskiej, a sama dolina prowadzi aż do stóp głównego wierzchołka Giewontu.

strazyska4Od zachodu ograniczają ją: Grzybowiec i Łysanki z Samkową Czubą, a od wschodu: Sarnia Skała i Suchy Wierch. W górnej części, powyżej wodospadu Siklawica dolina rozgałęzia się na dwie mniejsze dolinki stanowiące jej górne piętro; Małą Dolinkę i Wielka Rówień. Dnem doliny płynie wartki Strążyński Potok.strazyska5
Wycieczka do Doliny Strążyskiej jest łatwa i przyjemna. Jej długość to tylko ok. 3 km a powierzchnia ok. 4km2. Nazwa polany, jak i doliny pochodzi od słowa ‘strąga’, co oznacza zagrodę do dojenia owiec (określa jej dawną funkcję, kiedyś wypasano tu owce). Dolina Strążyska jest bardzo popularna wśród turystów, przede wszystkim, dlatego, że prowadzi tędy jeden ze szlaków na Giewont.

Szlaki w dalsze partie Tatr - Dolina StrążyskaW górnej części doliny dojdziemy do niewielkiego punktu gastronomicznego, w którym w okresach letnich będziemy się mogli napić i pożywić. Na polanie, przed tym punktem gastronomicznym, znajdują się ławy i stoliki do wypoczynku, który umilony jest majestatycznym widokiem ścian Giewontu.
Całą długość doliny pokonać można w ok. 40 min, powrót ok. 35 min. Przejście całości nie sprawi nikomu problemu. Wspaniałastrazyska8
wycieczka dla wszystkich bez względu na wiek. Dolina Strążyska o każdej porze jest cudowna. Zawsze to obowiązkowy spacer w czasie naszego pobytu w Zakopanem!!!

Z turystycznym pozdrowieniem!

Noclegi Zakopane

Dodaj Twój komentarz

pogoda
01-04-2020
Słonecznie
Słonecznie
-2°C
odczuwalna: 4°C
aktualne ciśnienie: 1020 mb
wilgotność: 64%
prędkość wiatru: 0 km/h NNE
wschód słońca: 06:17
zachód słońca: 19:12
Prognoza 01-04-2020
dzień
Częściowo słonecznie
Częściowo słonecznie
4°C
prędkość wiatru: 4 km/h WNW
noc
Czysto
Czysto
-7°C
prędkość wiatru: 4 km/h SSW
Prognoza 02-04-2020
dzień
Słonecznie
Słonecznie
7°C
prędkość wiatru: 7 km/h W
Prognoza 03-04-2020
dzień
Częściowo słonecznie
Częściowo słonecznie
8°C
prędkość wiatru: 11 km/h W